نرم افزار نقشه کشی اتوکد

معرفی نرم افزار اتوکد 2022 و به صورت کلی این برنامه از شرکت بزرگ اتودسک برای مبتدیان می تواند بسیار جذاب باشد و برای عزیزانی که سابقه کار با این برنامه را دارند هم خالی از لطف نیست. امروزه نقشه کشی و طراحی اجسام مختلف با استفاده از نرم افزار های متنوع ، همچون برنامه اتوکد بسیار رواج پیدا کرده است. بدون شک یکی از محبوب ترین و در عین حال پر استفاده ترین برنامه هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، اتوکد می باشد. با توجه به اینکه لازمه کار دانشجویان و معماران نیز می باشد، در این بخش به معرفی مختصر این برنامه از شرکت Autodesk می پردازیم.

نرم افزار اتوکد AutoCad

یکی از موفق ترین برنامه های تجاری که توانست تحول بزرگی را در دنیای طراحی های دو بعدی و سه بعدی به وجود بیاورد، اتوکد می باشد. با افزایش استفاده از برنامه اتوکد، نقشه کشی به صورت دستی از میان رفت. توجه داشته باشید که برنامه نقشه کشی اتوکد تنها مخصوص به معماران و طراحی سازه ها نمی باشد و توسط رشته های دیگر همچون مهندسی مکانیک، رشته های گرافیک و … نیز استفاده می شود.

برنامه autocad

با توجه به اینکه امروزه تمامی دانشجویان رشته معماری طراحی های خود را با نرم افزار اتوکد انجام می دهند، باید آشنایی مختصری در رابطه با اطلاعات این برنامه داشته باشند. همچنین نحوه کار با این برنامه و ایجاد اشکال مختلف هندسی را یاد بگیرند. در بخش آموزش اتوکد نمونه تدریس ها و پکیج های مختلفی برای یادگیری اتوکد ارائه شده است، که با مراجعه به این بخش می توانند از موارد ارائه شده استفاده مناسب را نمایند.

تاریخچه اتوکد

تاریخچه ارائه این برنامه به سال 1982 بر میگردد، زمانی که به عنوان یکی از برنامه های مورد استفاده برای کاربران دسکتاپ ارائه شد. در ادامه با پیشرفت تکنولوژی و پدیدار شدن گوشی های اندرویدی و ios ، نسخه های دیگر و در نتیجه پیشرفته تری از این برنامه برای انواع سیستم به بازار عرضه شد. با توجه به حجم درخواست ها مبنی بر ارائه نسخه اندروید و قابل استفاده بر روی گوشی های همراه، سرانجام در سال 2010 اولین نسخه برای استفاده کاربران در گوشی های تلفن با نام AutoCAD 360 به بازار وارد شد.

معرفی برنامه اتوکد

توجه داشته باشید که شرکت اتودسک به عنوان سازنده این برنامه، در هر سال تغییرات و ابزار های بیشتری را برای استفاده کاربران به این برنامه افزوده است. امکانات و ابزار های مختلفی در آخرین نسخه از برنامه نقشه کشی اتوکد وجود دارد. که می تواند تمامی نیاز های مهندسین در هر موردی را برطرف کند. در ادامه به معرفی برخی از آخرین تغییرات این برنامه که در معرفی نرم افزار اتوکد 2022 قرار دارد، می پردازیم.

برخی از قابلیت های AutoCad 2022

  • انعطاف بسیار بالا در مقابل هماهنگ سازی تنظیمات
  • قابلیت انجام ترسیمات دو بعدی
  • قابلیت طراحی موارد سه بعدی به صورت واقعی
  • دسترسی بیشتر به مدیریت لایه های نقشه ها
  • امکان جرخاندن نقشه ها به صورت 360 درجه
  • امکان ترکیب چارت های Excel و AutoCad
  • سرعت پردازش بیشتر کار ها
  • چند خط بودن بخش Text Command
  • و …

معرفی نرم افزار اتوکد 2022 و به صورت کلی این نرم افزار در این بخش از وبلاگ فروشگاه معماری ایران صورت گرفت. آموزش های بیشتر و مقالات مرتبط با این برنامه را می توانید در مقالات بعدی ما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.